Xiaomi Smart Home va Apple Watch

MiHome olma soati

Aqlli uy - bu o'zgarishlarga javob beradigan jarayonlar emas, balki o'z-o'zimiz faoliyat yuritadigan shaxsiy sahnalar, harakatlar. Biz smartfon, planshet, kompyuter, smartwatch yordamida nazorat qilishimiz mumkin. Bugun men tomoshabinlarga e'tibor qarataman, chunki soat Xiaomi Amazfit MiHome ilovasi yo'q (Xiaomi, ishga kirish!). U "Apple Watch" idagi chinqirgi olma bilan soatni ishlatish kabi xizmatni taqdim etadi. Xiaomi Smart Home va Apple yaxshi aloqa bormi?

MiHome olma soatiSoat yuzida biz dasturdan katta hajmdagi vidjet o'rnatib qo'yishimiz mumkin
MiHome który pokazuje dwie linie informacji lub samą ikonę MiHome przenoszącą nas do aplikacji (prawy dolny róg). Jeśli naciśniemy duży widget na tarczy zegarka również przeniesie nas do aplikacji MiHome na Apple Watchu.

Rzeczy które mają znajdować się na zegarku ustawiamy w aplikacji na iPhonie. Zakładka Profile -> a następnie przechodzi w „Watch Mi Home”. Możemy zdefiniować które sceny, urządzenia mają być wyświetlane na zegarku, nie ma możliwości podglądania kamer oraz urządzeń Xiaomi które korzystają z Bluetooth jak np. szczoteczka, hulajnoga, sensor do kwiatka. Aplikacja jest pogrupowana na trzy kategorie: sceny, karty informacyjne (np czujniki temperatury), karty akcji (lampa, pasek LED, gniazdka, wszelkie urządzenia Xiaomi którymi sterujemy w aplikacji MiHome) Możemy dowolnie ustawić kolejność wyświetlania aplikacji na zegarku.

Xiaomi Smart Home va Apple Watch

U mnie najpierw są sceny, klik w daną scenę powoduje jej uruchomienie.

Xiaomi Smart Home va Apple Watch

Następnie są karty informacyjne, zawierającą wszystkie termometry jakie zdefiniujemy.

mihome apple watch

Na końcu u mnie znajdują się karty akcji, w tym momencie kliknięcie na dane urządzenie powoduje wyświetlenie dodatkowych opcji. Lampa sufitowa zawiera trzy ekrany na Apple Watchu. W pierwszym jest on/off, w drugim ustawiamy jasność, a w trzecim zmieniamy pomiędzy trybem sun a moon. Jeśli wybierzemy pasek LED lub żarówke Xiaomi RGB będziemy mieli do wyboru wybrać kolor na jaki ma świecić. Oczyszczacz powietrza oferuje możliwość wybrania trybu pracy (Auto, Sleep, Favorite)

mihome apple watch

mihome apple watch

mihome apple watch

Aplikacji MiHome w wersji na Apple Watch nie ma opcji jakiejkolwiek konfiguracji. Widzimy jedynie listę scen i urządzeń, a  mocniejsze przyciśniecie ekranu uaktywnia opcje odświeżenia listy. Aplikacja jest bardzo minimalistyczna, czyli taka jak powinna być na zegarku. Jedyne czego mi brakuje, to możliwość dodania do tarczy zegarka danego urządzenia w którym akcje będziemy mogli dokonać bezpośrednio z tarczy, bez konieczności uruchamiania aplikacji. Xiaomi Smart Home i Apple Watch uważam za zgrany duet, w najnowszym systemie iOS 11 Apple XCHARXotworzyłoXCHARX swój Homekit, może urządzenia Xiaomi kiedyś do niego trafią.

Muallif: Michal

Geek. Apple va Xiaomi fanati. Bo'sh vaqtimda PokolenieSmart.pl blogini ishga tushiraman